KONST / Litografier / Färglitografi 10301435
*
nr 1030 1435
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Stilleben, HC-upplaga, 3/40, bladets mått: 76x54
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:02:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 16:02:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:23
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
nr 1030 1435
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Stilleben, HC-upplaga, 3/40, bladets mått: 76x54
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 16:02:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:23